Wycieczki

mapa_po_pl

Stare Miasto

Zostało wytyczone w 1253 roku podczas lokacji miasta na prawie niemieckim. Na powierzchni około 21 hektarów centralnie umiejscowiono rynek, na którym później zbudowano okazały ratusz. Do końca XIII wieku na górze Przemysła wzniesiono zamek królewski, a całe stare miasto okalały mury obronne. Na przestrzeni kolejnych wieków powstały liczne budowle, a samo miasto było miejscem ważnych wydarzeń historycznych.

OSTRÓW TUMSKI

Jest najstarszą częścią Poznania, to właśnie tutaj państwo polskie miało swój początek. Ostrów Tumski w Poznaniu jest domniemanym miejscem chrztu Polski z 966 roku. Badania archeologiczne dowodzą, że pierwsza osada istniała tu już w IX wieku. W X wieku powstał gród otoczony wałami, który stał się największą warownią państwa piastowskiego. Znajduje się tu najstarsza w Polsce katedra. W języku staropolskim „ostrów” oznacza wyspę, a „tum” katedrę.

DZIELNICA ZAMKOWA

Na początku XX wieku cesarz Wilhelm II Hohenzollern zarządził wyburzenie XIX-wiecznej fortyfikacji twierdzy Poznań, które blokowały rozwój miasta. W ich miejscu na zachodnim odcinku powstał zespół reprezentacyjnych budowli i założeń urbanistycznych. Najznakomitszym z nich niewątpliwie jest zamek cesarski z ogrodem.
DOSTĘPNE JĘZYKI

lang_po

Cennik

Wycieczki Czas trwania Cena za osobę
1. stare miasto 0.5h 30 PLN
2. OSTRÓW TUMSKI 0.5h 30 PLN
3. DZIELNICA ZAMKOWA 0.5h 30 PLN
4. 2 DOWOLNE WYCIECZKI 1h 55 PLN
5. FULL TOUR 1. + 2. + 3. 1.5h 69 PLN
6. FULL TOUR PLUS1. + 2. + 3. 2.0h 80 PLN

Ocena

404

Kontakt

  • telefon: +48 514 797 508
Copyright©Wójcik-Tours
Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.